Powrót do strony startowej! Wózki inwalidzkie aktywne z USA TiLite


Wózki TiLite

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem wózków amerykańskiej marki TiLite w Polsce

TiLite to producent ręcznie wykonywanych wózków aktywnych i ultralekkich wózków składanych budowanych z tytanu i aluminium. Ręczna produkcja zapewnia dostarczenie produktu w możliwie największym stopniu zapewniającego dopasowanie do potrzeb użytkownika. W palecie modeli wózków TiLite odnaleźć można wózki ze sztywną ramą, które posiadają pełną regulację siedzenia (kąt siedzenia, oparcia, środka ciężkości) o bardzo małej masie - około 4,85 kg*, jak i wózki z ograniczoną regulacją i wadze około 4,2 kg*. TiLite buduje także wózki składane na krzyżaku wykonane z tytanu lub aluminium, których waga nie przekracza 6 kg*. Produkcja wózka rozpoczyna się od projektu i wizualizacji wykonanych na podstawie karty zamówienia, która umożliwia wybór odpowiedniej budowy ramy i jej pełne zwymiarowanie, łącznie z elementami szczególnymi (wybór kształtu przodu, ergonomicznego siedziska). Po zaakceptowaniu projektu wózek powstaje w ciągu 14 dni i jest wysyłany do dystrybutora (około 5 dni). Mimo takiego systemu produkcji wózki TiLite dzięki swojej unikalnej konstrukcji posiadają ciągle szerokie możliwości regulacyjne, aby móc zawsze dopasować wózek do swoich potrzeb.

Firma Tilite stworzyła na swoje potrzeby Design Unlimited Studio (Projekt Bez Granic). Używając specjalistycznego oprogramowania inżynieryjnego jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu i projektować ramy w niezliczonych ilościach wariantów. Dlatego tak trudno znaleźć dwa takie same wózki TiLite, bo rama każdego z nich będzie wykonana dla zamawiającego według jego wymagań. Przy budowie ramy to Ty decydujesz o wymiarach siedzenia, jego kształcie, ewentualnych zwężeniach ramy itp. Dokładne projektowanie jest w stanie także zapobiec ewentualnym błędom w zamówieniu lub pomoże zweryfikować dobrane parametry, jak i wybrane akcesoria - rozmiary kół i kółek itp. Nieograniczone możliwości i elastyczność w produkcji to dodatkowe atuty wózków TiLite, które mogą Ci pomagać każdego dnia. Dodatkowo dzięki systemowy zamówień i personalizacji TiFit (wykonanie na zamówienie) możliwe jest uzyskanie jak najlepszego dopasowania wózka.

* waga dotyczy ramy wózka z osprzętem w rozmiarze siedziska 40,5x40,5 cm bez kół tylnych i hamulców - waga standardowych kół i hamulców to 3,85 kg

Wszystkie wózki TiLite posiadają 5 letnią gwarancję producenta na ramę!

Czy wózki TiLite są sprzętem bardzo drogim? Niestety nie można liczyć na ich łatwą dostępność w ramach refundacji, co mogą Państwo ocenić po zamieszczonym poniżej przewodniku cenowym, ale ich niezawodność i solidność, a co za tym idzie tania eksploatacja, mogą zrekompensować koszt zakupu. Dodatkowo zwracamy uwagę na orientacyjny charakter poniższej tabeli, ponieważ do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie i regułą jest, że cena gotowej konfiguracji jest zazwyczaj niższa niż wyliczana na podstawie poniższych wartości orientacyjnych.

ModelOrientacyjny koszt
TRod 13500 zł
TRAod 13500 zł
Aero Tod 11500 zł
ZRod 13500 zł
ZRAod 12500 zł
Aero Zod 10500 zł
TXod 14000 zł
2GXod 14000 zł
Twistod 10500 zł

Pakiety promocyjne opcji

PakietDopłata
Startowy (wartość akcesoriów 750 zł):480 zł
Boczki aluminiowe proste
Startowy + (wartość akcesoriów 1400 zł):950 zł
Boczki aluminiowe proste
Wąsy zabezpieczające
Startowy Komfort (wartość akcesoriów 2600 zł):1850 zł
Boczki aluminiowe z błotnikiem
Wąsy zabezpieczające łatwo odchylane
Tytan (wartość akcesoriów 2650 zł)2150 zł
Tytanowe oparcie
Tytanowy drążek składania oparcia TiShaft
Tytanowy podnóżek barierka lub z plastikową nakładką
Tytanowy Camber
Kolorowy (wartość akcesoriów 1450 zł)1100 zł
Kolorowe elementy anodowane
Kolorowa tapicerka

Standardowe wyposażenie zależnie od modelu może obejmować:

Wybrane opcje

OpcjaOrientacyjny koszt
Polerowane wykończenie ramy1700 zł
Kolorowy osprzęt anodowany300 zł
Zwężęnie przodu siedziska825 zł
Siedzisko ergonomiczne850 zł
Tatuaż na ramie750 zł
Podnóżek stały z płytą ABS400 zł
Podnóżek barierka600 zł
Podnóżek unoszony450 zł
Podnóżek montowany wysoko250 zł
Oparcie tytanowe450 zł
Rączki składane300 zł
Rura camber tytan200 zł
Rura camber carbon350 zł
Koła Spinergy Spox1700 zł
Tytanowe ośki kół400 zł
Ośki tetra250 zł
Ciągi tytan satyna1000 zł
Boczki aluminiowe450 zł
Boczki aluminiowe z błotniczkiem800 zł
Boczki carbon950 zł
Wąsy zabezpieczające standard350 zł
Wąsy zabezpieczające łatwo odchylane600 zł

Valid HTML 4.01 Strict